Przeklęty szpital

"Zapach śmierci" to już 6 tom serii mrożących krew w żyłach thrillerów o antropologu sądowym Doktorze HunterzeZapach śmierci” to już 6 tom serii mrożących krew w żyłach thrillerów o antropologu sądowym Doktorze Hunterze. I tym razem Simon Beckett nie zawiedzie swoich fanów. Ta historia mocniej wciska w fotel, a w miarę rozwoju wydarzeń, czytelnik sam zaczyna się rozglądać po pokoju w obawie czy na pewno jest sam… Mówią, że zapachu śmierci nie można z niczym innym pomylić. Że to obezwładniający odór przyprawiający o mdłości, ale czy na pewno…?

Opuszczony budynek szpitala

Pewnego dnia, antropolog sądowy doktor David Hunter zostaje wezwany przez swoją koleżankę na miejsce zbrodni. Ponoć jest niezbędny, a sprawa jest bardzo nietypowa. Okazuje się, że nie tylko sprawa, ale też miejsce zbrodni do standardowych nie należy. Doktor Hunter został wezwany do ruin opuszczonego wiele lat temu szpitala świętego Judy. Budynek ten od dłuższego czasu przeznaczony jest do rozbiórki. Jest to ten rodzaj zabudowy, który namiętnie przyciąga bezdomnych i narkomanów, a przeciętnych przechodniów przyprawia o ciarki na karku. Do czego potrzebowano pomocy Doktora Huntera? Otóż ktoś w tej ruinie odnalazł w połowie zmumifikowane ciało. Nikt nie jest w stanie stwierdzić, kiedy dokonano mumifikacji i ile zwłoki tam leżały, jedno jest pewne. Ciało należy do młodej kobiety, która w momencie śmierci, była w zaawansowanej ciąży.

Niespodzianek ciąg dalszy


Wkrótce okazało się, że dawny budynek szpitala świętego Judy skrywa w sobie jeszcze wiele tajemnic. W trakcie przeprowadzania dokładnych oględzin, po odnalezieniu kobiety, policjanci odkryli coś jeszcze. Takiego rozwoju spraw nikt się nie spodziewał, a po tym odkryciu nie było na miejscu osoby, która nie poczułaby strachu. W dziurze powstałej w wyniku zapadnięcia się podłogi strychu, kryje się coś, czego nikt w najśmielszych snach by się nie spodziewał. Przez otwór można dostrzec salę pełną szpitalnych łóżek, ale nie to jest takie zatrważające. Łóżka te nie są puste… Wygląda na to, że tytułowy bohater serii thrillerów, doktor Hunter będzie miał tym razem ręce pełne roboty. Sprawa zaczyna się coraz bardziej komplikować, ludzie zaczynają odchodzić od zmysłów. Z pozoru krótka sprawa zaczyna przeradzać się koszmar, Nikt nie może się czuć bezpieczny. Ludzie zaczynają mówić o klątwie i o tym, że szpital wkrótce upomni się o kolejną ofiarę…

Simon Beckett stworzył kolejną pozycję, która przypadnie do gustu nie tylko miłośnikom antropologii, ale też wszystkim fanom sensacji i thrillerów, które sprawiają, że człowiek przestaje się czuć bezpiecznie. Tym razem autor po mistrzowsku wplótł w fabułę wątki, których nie powstydziłby się sam Stephen King!

Book obraz autorstwa freepik - www.freepik.com
Tagged , , , , ,