Tajemnice z przeszłości

"Pokój motyli" to kolejna powieść obyczajowa stworzona przez mistrzynię gatunku Lucindę Riley, autorkę bestsellerowej serii pod tytułem "Siedem sióstr"Pokój motyli” to kolejna powieść obyczajowa stworzona przez mistrzynię gatunku Lucindę Riley, autorkę bestsellerowej serii pod tytułem “Siedem sióstr”. Twórczyni jak zwykle po mistrzowsku stworzyła kolejną opowieść, na kartach której niejednokrotnie przeniesiemy się do wydarzeń z przeszłości i poznamy ich współczesne konsekwencję. Lucidna Riley jest mistrzynią podróży w czasie i budowania zawiłych historii rodzinnych, które odkrywają dopiero następne pokolenia.

Dramatyczne rozstanie z ukochanym domem rodzinnym

Główną bohaterką powieści jest 70 letnia Posy Montague. Na skutek problemów finansowych jej syna Sama kobieta zmuszona jest do sprzedaży jej ukochanego domu rodzinnego. Domostwo to jest w opłakanym stanie, wymaga wielu remontów, a jak wiadomo są to bardzo kosztowne inwestycje, na której jej nie stać. Kobieta z rozrzewnieniem wspomina swoje wręcz idylliczne dzieciństwo, które spędziła właśnie tam. Pamięta, jak razem z ukochanym ojcem łapała motyle, była tam bardzo szczęśliwa. Potem wychowywała tam swoje dzieci. Nie spodziewała się, że na koniec życia będzie musiała zmierzyć się ze smutkiem takiego rozstania. Jak na złość, akurat tego roku ogród, który pielęgnowała przez całe życie, rozkwitł tak, jak jeszcze nigdy.

Powrót ukochanego i wielka tajemnica

Nagle do życia Posy powraca jej dawny ukochany- Freddie. Był jej pierwszą i jak się jej do dziś wydaje jedyną miłością. To on ponad 50 lat temu złamał jej serce i pozostawił jej poranione na wiele, wiele lat. Kobieta nie spodziewała się, że nadal nie pogodziła się z wydarzeniami sprzed lat, jej uczucia odżywają. Posy jednak nie chce teraz zaprzątać sobie głowy byłym kochankiem, to i tak wystarczająco burzliwy okres w jej życiu. Freddie jednak zdaje się być nieustępliwy. Nieoczekiwanie powraca również kolejny syn Posy – Nick. Chłopka również wplątał się w jakieś kłopoty. Burze w życiu kobiety nie mają końca. Tymczasem okazuje się, że stary dom rodzinny i Freddie skrywają jakieś tajemnice, o których nie miała pojęcia. Jak zakończy się ta historia? Czy kobieta odważy się na nawo zaufać ukochanemu sprzed lat? Co to za mroczna tajemnica i dlaczego Freddie wrócił właśnie teraz?

Pokój motyli” to opowieść o miłości, trudnych rozstaniach, stratach oraz o dawaniu kolejnej szansy (https://www.taniaksiazka.pl/pokoj-motyli-lucinda-riley-p-1294415.html). Lucinda Railey chce przekazać swoim dziełem, że na prawdziwe uczucia nigdy nie jest za późno, a szczęście możemy odnaleźć w każdym wieku. Autorka jak zwykle po mistrzowsku wplata do książki mroczną tajemnicę i sekrety z przeszłości, dzięki którym czytelnik do samego końca nie wie, jak tak naprawdę ta historia się zakończy.

Coffee obraz autorstwa freepik - www.freepik.com
Tagged , , ,